uwzględnij wielkość liter
dokładna fraza
zawarta fraza

 

 

Nasza witryna pod patronatem Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Warszawie została zamieszczona w Internecie w roku 1997. Od tego czasu funkcjonuje nieprzerwanie do dziś, pełniąc rolę multimedialnej encyklopedii wiedzy o Fryderyku Chopinie. Jako założyciele wykorzystaliśmy swe wieloletnie doświadczenie w gromadzeniu i rozpowszechnianiu informacji o kompozytorze, a nasze bogate zasoby muzealne, archiwalne i biblioteczne pozwoliły na urozmaicenie narracji ikonografią, ilustracjami, faksymiliami ważniejszych dokumentów i nagraniami dźwiękowymi. Do współpracy zaprosiliśmy wybitnych specjalistów wielu dziedzin, mając dzięki nim gwarancję, że przekazana tu wiedza będzie pełna i rzetelna.

Nad realizacją projektu czuwa Komitet Redakcyjny złożony z polskich chopinologów o znanych w świecie nazwiskach.

Ogrom różnorodnych informacji związanych z Chopinem, jakimi obecnie dysponujemy, wymagał zastosowania czytelnej struktury, której odbiciem jest główne menu. Cały materiał został podzielony na trzy działy odpowiadające (1)życiu i (2)dziełu kompozytora oraz (3)powstającej wokół nich tradycji, od jego czasów po dzień dzisiejszy. Każdy z działów składa się z trzech warstw. Pierwsza, najbardziej ogólna, zawiera tematy opisowe. Druga to warstwa faktograficzna, gdzie znaleźć można zwięzłe informacje w postaci list, wykazów, katalogów itp. Trzecia warstwa, dokumentująca dwie poprzednie, zawiera ilustracje, nagrania i cytaty z tekstów źródłowych, jak listy Chopina, recenzje, prasa itp.

Witryna w kształcie, jaki obecnie proponujemy, nie jest zamkniętą całością. Będzie ona sukcesywnie uzupełniana o nowe tematy. Przewidujemy także - w miarę upływu czasu - aktualizację materiału zamieszczonego wcześniej. Mamy nadzieję, że Internauci poszukujący w sieci informacji na temat Chopina, będą regularnie odwiedzać naszą stronę.

Start : O Nas : Redakcja : Kontakt : Mapa serwisu
Copyright by TIFC 2008. Realizacja Rotos.